27 heinä 2017 A BLACK DRESS
Dress H&M, similar here (adlink) / Shoes Zara / Bag Givenchy
Vaatekaappiani läpi käydessä huomasin ettei mulla oikeasti oo yhtäkään mustaa mekkoa. Valkoisia kyllä löytyi, muttei yhtäkään mustaa. Ja vielä siis multa, ihmiseltä joka suosii yleensä kaikessa ensimmäisenä mustaa. Kävinkin eilen pyörimässä kotimatkalla H&M:ssä ja löysin tämän mekon, joka oli musta juuri täydellinen rento kesäpäivän mekko, mutta vaan siinä mustassa värissä. Tai miksi tällä voisi lähteä vaikka juhlimaankin, jos vähän vaihtaa asusteita ja heittää korkeat korot jalkaan.
Viime päivänä en oo tehnyt oikeasti mitään erikoista, lähinnä hengaillut kaupungilla päättömästi. Eilen käytiin tyttöjen kanssa lounaalla, sen jälkeen istuttiin kahvilassa varmaan pari tuntia vaan juttelemassa ja illasta käytiin vielä Karoliinan kanssa Takissa ottamassa lasit viiniä.
Huomenna onkin perjantai ja ajateltiin mennä illalla leffaan katsomaan Dunkirk. Ootteko nähneet sen? Illaksi on luvattu sadetta, joten leffailta kuulostaa musta aivan täydelliseltä! Oikein ihanaa alkavaa viikonloppua teille kaikille :)
Suvi
Posted at 00:00h, 30 marraskuunSun postaukset piristää kyllä aina niin päivää! Kiitos laadukkaasta blogista <3 Itse olin juuri katsomassa Dunkirkin, ja voin kyllä suositella. Paras leffa, jonka oon hetkeen nähnyt. Olihan se ahdistava mutta samalla myös todella koskettava, ainakin itsellä tuli ihan itku lopussa 😃
Natalia Oona
Posted at 00:00h, 30 marraskuunNiin ihana kuulla, kiitos paljon <3 Ja kiva, että tykkäsit leffasta, nyt oon vielä enemmän innoissani menossa kattomaan sitä huomenna 😃 =) Kivaa alkavaa viikonloppua sulle!
La Bijoux Bella | by mia
Posted at 00:00h, 30 marraskuunSimply beautiful as always. I noticed your hair is getting lighter too. It’s very pretty! 😊 LA BIJOUX BELLA | By Mia | A Creative Lifestyle Blog
Eve
Posted at 00:00h, 30 marraskuunMä ihastuin tässä asussa erityisesti kenkiin! Onko ne uudet vai jotain vanhempaa mallistoa? Ihanan siron näköiset 😊
Tiina
Posted at 00:00h, 30 marraskuunKauniita kuvia ja tosi kiva toi mekko! Linkki mekon jälkeen ei tosin ainakaan mulla toiminut.
Natalia Oona
Posted at 00:00h, 30 marraskuunThank you so much <3
Natalia Oona
Posted at 00:00h, 30 marraskuunKiitos paljon 😊 Muokkaan mun kuvat Photoshopissa =)
Natalia Oona
Posted at 00:00h, 30 marraskuunNuo kengät on kyllä mustakin aivan ihanat 😊 Ostin ne viime toukokuussa eli voiskohan vielä jostain aleista löytyä?
Natalia Oona
Posted at 00:00h, 30 marraskuunKiitos paljon 😊 Ai ei? 😲 Kokeilin sitä vielä äsken varuiksi niin mulla toimi aivan normaalisti? Oliskohan siinä ollut joku väliaikainen häiriö?
Essi
Posted at 00:00h, 30 marraskuunIhana asu, jotenkin tosi yksinkertaisen tyylikäs <3 Blogisi on ehdottomasti yksi lemppareistani! 😊 Kävimme eilen katsomassa Dunkirkin ja tykkäsin siitä paljon. Jos Nolanin mahtipontiset elokuvat viehättää, niin Dunkirk ei ollut poikkeus! Toki kyseessä on sotaelokuva, mutta tämä oli mielestäni toteutettu tyylillä ja uskottavasti.
Natalia Oona
Posted at 00:00h, 30 marraskuunKiitos kovasti <3 Niin ihana kuulla 😊 Kaikilla tuntuu olevan pelkkää hyvää sanottavaa tuosta leffasta, vitsi oon niin innoissani menossa katsomaan sitä 😊!!! Oikein ihanaa viikonloppua sulle <3
Tiina
Posted at 00:00h, 30 marraskuunNyt ainakin puhelimella katsoessa toimi, joten ehkä oli vaan joku häikkä 😊
Tiina
Posted at 00:00h, 30 marraskuunOho tuli väärään kommenttiin 😃