Natalia Oona | BLACK ’N WHITE
847
post-template-default,single,single-post,postid-847,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.2.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom
 

BLACK ’N WHITE

IMG_4220

IMG_4109

IMG_4174

 Huivi Zara / Shirt SheIn (saatu/gifted) / Jacket Bubbleroom/Chiara Forthi (saatu/gifted)

Tässä tulisi pari kuvaa maanantailta jolloin oltiin Danielin kanssa yhdessä keskustassa pyörimässä ja käytiin samalla Prime Burgerissa syömässä. Ollaan käyty siellä viime aikoina nyt parikin kertaa, mutta heidän juustoranskalaiset ovat vaan jotain niin hyvää. Haha! Maanantaina käytiin myös terassilla istumassa sillä auringossa oli niin lämmin, kunnon kevätpäivät. Tai no nyt varmasti on jo virallisesti kevät kun ollaan siirrytty kevätaikaankin ja maaliskuu lähenee loppuaan.

Tällä hetkellä mä selailen täällä kaikkia reissuja. Mulla olisi kova halu päästä johonkin rannalle makoilemaan viikoksi. Ei vaan huvittaisi lähteä minnekään kovinkaan kauas ja missään Euroopassa ei taida vielä ihan mitään kunnon helteitä missään olla. Ollaan kuitenkin nyt huhtikuun puolella lähdössä viikoksi Lontooseen josta on super innoissani! En oo nimittäin ikinä ennen käynyt siellä. Saatte siis pian laittaa mulle kaikkia vinkkejä sinne tulemaan!

Here would be a few pictures from Monday when me and Daniel walked around in the city and went to eat at Prime Burger. We’ve eaten there lately a few times, but their cheesyfries are just sooo good. Haha! We went to sit outside in the sun too because it was so warm. A real spring day! Or I guess you can say it’s spring now since we’ve changed to spring time and March is coming to it’s end. 

At the moment I’m looking for a trips. I would want to go somewhere really warm and just lay on the beach! Just for a week. But it seems like it’s not super warm yet anywhere in Europe and I’m not in the mood to travel anywhere that far right now. Although we’ll be going to London in April and I’m so excited for that! I’ve never been there before. So soon you can share you’re best London tips for me! 

19 Comments
  • jii
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    oon vaihtarina portugalissa ja siellä kyllä alkaa oleen päivisin joku +20 😊 tietty jos kunnon hellekelejä haluaa niin sitten kannattaa varmaan suunnata jonnekki vähän kauemmas 😃

  • Heidi
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Olet kokoajan menossa. Tietysti liikkuva työ, lapsettomuus ja opiskelemattomuus mahdollistaa sen, mutta tuntuu niin levottomalt jotenkin. Juuri palasit edelliseltä ja taas sitä mennään.

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Oi miten ihanaa!! Haha joo mä kaipaisin juuri enemmän sellaista paahtavaa hellettä 😋 Nauti siellä <3

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Jos rakastaa ja haluaa matkustaa, nähdä sekä kokea uusi paikkoja ja on siihen mahdollisuus niin miksei. En ymmärrä mitä levotonta siinä on jos tykkää mennä ja matkustaa? 😊 Varsinkin nyt kun oon vielä nuori ja niin kuin itsekin totesit että hyvin voin.

  • Lena
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    B&W always works! Mulla menee mustavalkoinen aina muitten asujen edelle silla se on aina varma valinta. Sun silmat nayttaa viela upeemmilta uusien hiusten kanssa.Otitko blopostausten valilla pidennykset tukkaan? Tottaikai nuorena pitaa matkustaa, miksi ei. Eihan siina ole mitaan levotonta,kylla naa jotkut kommentit on niin outoja,right?! Ma luulen etta katellisuus vahan pilkistaa joiltakin lukoijoilta. Ala valita niista vaan mene ja nauti kaikesta mita maailmalla on sulle tarjottavana. Hyvaa matkaa!!

  • Lina
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Mikä on sun mielestä pahin ”tyylimoka” ? Entä pidätkö itse esimerkiksi crop topeista mitä nykynuorilla paljon näkyy ihan talvisinkin?

  • Laura
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Aivan ihana tukka! Sopii sulle tosi hyvin (-:

  • Mimmu
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Musikaali/teatteri on sellanen mikä on lontoossa pakko kokea! Ne on vaan niin mahtavia, että ei ole edes väliä mitä menee katsomaan. Toinen on hp faneille eli Warner Brosin järjestämästä The Making of Harry Potter studiokierros! Aivan ihana paikka ja pääsee todelliseen hp-fiiliksiin.

  • Laura
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Voi että, matkoja on aina niin ihana suunnitella! Mutta voi kyllä tosiaan olla niin, että Euroopassa saa kunnon lämpöjä odotella vielä hetken tai sit pitää lähteä kauemmas… Itsellä olis kyllä kans kauhea halu päästä taas reissuun, mutta tällä hetkellä opiskelu on niin hektistä ja kesällä sitten työt painaa päälle… Mutta ehkä sopiva kolo vielä löytyy, viimeistään uusivuosi olisi tarkoitus viettää reissussa! 😃 Mies haluis rantakohteeseen mut itseä kiinnostais kovin nähdä NYC jouluhulinoiden aikaan… 😊

  • Julia
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Voin kertoa, olen 100 varma, että sun sydän jää sinne. Se on upein paikka missä olen käynyt ikinä, ja reissupaikkoja on mulla jo noin 40 takanapäin! Lontoossa vain on sitä jotain.

  • Aino
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Dubaihin ei lennä kauaa ja siellä ainakin paahtava helle! Lontoo on ihana kans!

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Sama täällä, tai kokonaan musta asu. Mutta nyt näiden tummien hiusten kanssa valkoinen tuntuu menevän entistä paremmin. Kiitos! Mulla on koko ajan ollut nämä samat pidennykset siitä lähtien kun värjäsin 😊 Kiitos vielä ja ihanaa viikonloppua sinne <3

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Pahimmat tyylimokat on mun mielestä esimerkiksi väärän kokoisiin vaatteisiin pukeutuminen, liian paljastavat asut, vaatteet jotka eivät istu omalle vartalotyypille. likaiset tai muuten kuluneet vaatteet.. Tykkään crop topeista, mutta niitäkin voi yhdistää monella tapaa 😊 Koen kuitenkin että on aina tärkeintä, että jokaisella on hyvä ja mukava olla omissa vaatteissaan – olipa kuka tahansa muu sitten mitä mieltä tahansa.

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Kiitos 😊

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Kiitos paljon vinkeistä 😊 Tuo The Making of Harry Potter on sellainen jonka haluan kyllä kokea. Olin varsinkin nuorena kunnon fani 😃 Kivaa viikonloppua sulle 😊

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    No niin on! Totta, mutta onneksi ei tarvitse enää kovin kauaa odotella.. 😊 Uusivuosi on varmasti ihan mieletön ajankohta olla reissussa. Itse en oo koskaan ollut NYCissä ja jouluhulinoiden alla on myös sellainen ajankohta jolloin haluaisin käydä siellä! 😊 Mutta toisaalta rantalomat on aina eri tavalla rentouttavia. Paljon tsemppiä opiskeluihin sulle ja hyvää viikonloppua <3

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Oon kuullut tuota monilta, että Lontoo on mieletön.. Nyt oon vielä enemmän innoisani 😃

  • Natalia Oona
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Totta =)

  • Miia
    Posted at 00:00h, 30 marraskuun Vastaa

    Lontoossa kannattaa mennä musikaaliin ihan ehdottomasti! Oltiin pari viikkoa sitten just kattomassa Mamma Mia Siellä ja voivitsi se oli aivan huikea!! En edes itse ole kovin kiinnostunut musikaaleista, mut se oli kyllä mieletön kokonaisuus.:D Napattiin vielä halvat liput kun käytiin kysymässä ”huonompia” paikkoja. National history museum on kans kokemisen arvonen. Ja vielä ilmanen sisäänpääsy haha!

Post A Comment